به روز رسانی

رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا از حذف ارز مبادله‌ای واردات مقوا انتقاد کرد و گفت:‌ این به نفع صنعت کاغذ نیست و با وعده‌های مسئولان برای حمایت از این صنعت متفاوت است.

سیدحسین میرباقری‌ رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ با اشاره به کاهش قیمت کاغذ در بازار طی هفته‌های اخیر گفت:‌ با توجه به اینکه بازار هم‌چنان دچار رکود است و خرید و فروش چندانی در آن انجام نمی‌شود،‌ شاهد کاهش چند درصدی قیمت کاغذ هستیم. هر زمان که تقاضا در بازار افزایش پیدا کندف‌ قیمت‌ها با افزایش روبرو می‌شوند و هر زمان که عرضه افزایش یابد قیمت‌ها کاهش دارند.

وی ادامه داد:‌ طی یکسال تا یکسال و نیم گذشته افزایش یا کاهش قیمت چشمگیری را در بازار کاغذ شاهد نبوده‌ایم دلیل آن هم این است که افرادی که در این حرفه مشغول به کار بودند،‌ اقدام به واردات بر اساس نیاز بازار می‌کردند.

میرباقری تصریح کرد:‌ در روزهای اخیر مشکلی در بازار کاغذ و مقوا به وجود آمده است که با سخنان پیشین مسئولان مبنی بر حمایت از صنعت کاغذ مغایرت دارد،‌ مقوا یکی از مواد الزامی صنعت بسته‌بندی در کشور است،‌ تاکنون واردات مقوا با ارز مبادله‌ای انجام می‌شد،‌ اما اکنون ارز مبادله‌ای حذف شده است.

وی گفت:‌ حذف ارز مبادله‌ای موجب می‌شود تا قیمت مقوا در بازار با افزایش مواجه شود،‌ این افزایش می‌تواند از کیلویی 150 تا 200 تومان شروع شود. این برداشتن ارز مبادله‌ای از واردات مقوا در حالی است که عمده مسئولان بر لزوم حمایت از صنعت کاغذ تأکید می‌کنند.

تماس با ما

شرکت بازار پسند ایرانیان

قابل خواندن نیست ؟ تغییر دهید.. captcha txt

متن خود را برای جستجو وارد نماید